Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul” Yakında Start Verecek.

12

Gastronomi festivali, Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul” yakında İstanbul’da start verecek.

GurmeFest – İstanbul, ülkemizin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin, kültürel çeşitliliğin ve Türk mutfağının yaşatılması ve tanıtılması amacıyla, 11- 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul da düzenleniyor.

Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatların yer verileceği Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali GurmeFest – İstanbul da ziyaretçiler birçok sürprizlerle karşılaşacak.

Çocuklara yönelik etkinliklerin de yapılacağı Festival’de 4 gün boyunca; piknikler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetlerimiz hatırlanacak ve yeni lezzetler ziyaretçilere tanıtılacak.

Ziyaretçilerin Festival alanında sergilenen bütün ürünleri satın alabilecekler.

Ayrıca çocuk eğlence parkı, şişme oyun aktiviteleri, macera parkları, tırmanma duvarlarının yer aldığı özel alanda 7’den 70’e herkes keyifli anlar yaşaması amaçlanıyor.

Gündüz grup konserleri, akşam konserleri ve DJ Performansları ile After Party’lerde müzik, GurmeFest İstanbul’un özel eğlenceleri olacak.

Her gün ayrı bir konseptle ziyaretçileri büyüleyecek olan sanatçılar;

1. gün Grup Art İstanbul

2. gün “Türk-Rock” müziğinin sevilen ismi Özge Fışkın

3. gün Türk-Pop müziğinin başarılı yorumcusu Zeynep Casalini.

4. gün Latin Night Kapanış Partisi ile Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars sevenleriyle biraraya gelecek.

Müzik severler bahar ayının doyumsuz  tadını yaşayacaklar.

Ünlü şefler, mutfak sırlarını ziyaretçilere aktaracaklar.

Yemek sanatının usta ismi Sedef İybar “Sağlıklı Yemek Yapıyoruz” Gastro Show’unu sunacak.

Belçikalı aşçı Bruno Van Damme özel tariflerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Sağlık Bakanlığı spor elçisi Ece Vahapoğlu ise “Sağlıklı Yaşamda Cevizin Rolü ” konulu söyleşisinde, sağlıklı yaşam sırlarını ziyaretçilere aktaracak.

EKS Mutfak Akademisinden Chef Eyüp Kemal Sevinç, Chef’s Table Mutfak Akademisinden Chef Serkan Bozkurt, seminer, söyleşi ve atölye çalışmalarıyla evde et-yemek pişirme tekniklerini, mutfak ekonomisi ve sırlarını öğrenmek isteyen ziyaretçilerle paylaşacaklar.

Bu arada Turkiyenin önde gelen gurme mağazası olmaya aday gurmestore.com açıldı. Yemek tutkunlarının bu siteyi mutlaka ziyaret etmelerini öneriyoruz.